Du er her: Maritimt Magasin Nyheter Nyheter 2010 Maris gleder seg over utviklingen

Maris gleder seg over utviklingen

Skriv ut
Steinar Gundersen

Utviklingen av nye komponenter for navigasjon de siste 30 årene har gått ekstremt fort ifølge Steinar Gundersen i Maris. Oppfølgingen fra enkelte aktører har også vært viktig for sikkerheten til sjøs. – Jeg synes IMO, EU og andre aktører er blitt veldig mye flinkere til å følge opp og ta i bruk ny teknologi. Det finnes mange eksempler på det: GMDSS og radar ARPA på begynnelsen av 80 tallet. AIS, datarecordere og nye kartsystemer kommer nå.

For en teknolog kan det likevel aldri gå fort nok. – Vi som produsent kunne vel ønske at det gikk enda fortere, sier Gundersen.
Vennligst aktiver Java Script i din nettleser eller bruk en annen nettleser for å se denne videoen. Du må kanskje også oppdatere din flash spiller.

Se videoen i høy kvalitet her.