Brødrene Aa selger til kinesere

Publisert: 04.01.2016


 

Chu Kong Shipping Enterprises (CKSE) med base i Hong Kong har kjøpt 40 prosent av Brødrene Aa AS. Samtidig etablerer Brødrene Aa et selskap i Hong Kong som sammen med moderselskapet i Norge, skal ta seg av markedsføring, salg og utvikling i Asia. De vil også etablere et nytt skipsverft i Kina, går det frem av en pressemelding.

Brødrene Aa i Hyen i Sogn og Fjordane, har til nå vært 100 prosent eid av lokale eiere og har spesialisert seg på hurtigbåter med skrog i karbonfiber-kompositt.

CKSE opererer cirka 50 passasjerbåter i Hong Kong og fastlands-Kina.  Samarbeidet mellom de to selskapene har allerede startet og to katamaraner på 41 meter er allerede under bygging.

– Transaksjonen beviser styrken i Brødrene Aa-teknologien og kunskapen og kompetansen i selskapet, skriver selskapet i pressemeldingen.

Asbjørg Giske

asbjorg[a]maritimt.com

Relaterte artikler