Klart for tettpakket Nor-Fishing 2024

Publisert: 26.06.2024
nor-fishing-2022-jiv.jpg
Den danske fellesstanden under Nor-Fishing i 2022 hadde samlet mange utstillere og var godt besøkt. Foto: John Inge Vikan

Trondheim: Årets Nor-Fishing, som åpner dørene i Trondheim Spektrum 20. august, følger også denne gangen et ganske tradisjonelt mønster, men med noen viktige endringer. Det ene er at i stedet for fire messedager blir det i år bare tre dager med åpne dører, noe Kristian Digre, daglig leder i Stiftelsen Nor-Fishing sier utstillerne har ønsket seg over tid. Og lover kompakte og fullspekkede dager med Nor-Fishing-opplevelser.

– Det blir ikke noen store endringer, det blir stort sett slik det har vært, sier Digre til Maritimt Magasin, og tilføyer:

– I år har vi for første gang valgt å ha et felles tema for hele messa, sier han.

Og kanskje for å fremheve at det er en messe med stort internasjonalt innslag er temaet “Solutions”.

Åpningen
En annen “korrigering” i det vanlige messeprogrammet er at man har valgt å flytte åpningsseremonien første messedag frem en time, til kl. 11.30. Ifølge Digre er det gjort for å lette litt på trykket man alltid opplever når portene åpens.

Som vanlig blir det et tettpakket program under selve åpningen. Til stede blir blant annet fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss sammen med Trondheims ordfører Kent Ranum og styrelederen for Stiftelsen Nor-Fishing. Foreløpig er det uklart om det også blir royal tilstedeværelse, da dette ble skrevet ventet man fortsatt på svar på invitasjonen til kongehuset.

Les mer om Nor-Fishing i MM 07-2024 i salg fra 26. juni.


Bladet distribueres gjennom Tidsam i Norge og Sverige. Kjøp bladet i nærmeste butikk eller bestill abonnement nå!
 
Finner du ikke bladet i hyllen? Si fra til betjeningen at Maritimt Magasin mangler! Antall utsalgsteder og blader i hyllen tilpasses etter etterspørsel. De fleste butikksjefer setter pris på tilbakemeldinger fra sine kunder, så ikke vær redd for å si fra.

Innhold
LEDER
Viktig og nyttig utredning3
AKVAKULTUR
Eidsvaag bygger to nye fôrskip6
Bygger fôrflåter og betongkaier8
Tredobler slaktekapasiteten10
Trafikklyssystemet for havbruk og villaks11
NOR-FISHING
Klart for tettpakket Nor-Fishing12
SMF
Messe med muligheter – og utfordringer16
MILJØ
Ny modell beregner utslipp fra sjøfarten18
TRANSPORT
Tester biodrivstoff i verdensarvfjordene40
Ferjekontrakt i Sverige41
VERFTSINDUSTRIEN
To fartøy under utrustning ved Ulstein42
Havbryn bestiller ny tråler fra Vard43
Skiftet navn44
Vard leverer til Taiwan45
HAV OG HAVN
Island Offshore med storsatsing i jubileumsår47
Vard i verdens største forskningssatsing48
Kongsberg satser stort i Ålesund49
Installasjonskontrakt på 21 vindmøller51
Fire nybygg til Hagland52
Glamox-lys på miljøvennlige tankskip53
Bygger verdens største utslippfrie bulkskip54
Bestiller flere55
ORDRELISTER
Ordreliste for cruiserederi56
Ordreliste for norske rederi58
Ordreliste for norske verft64
LITT OM MYE
BÅTOMTALER
Fjordtind20
Hypomar Ocean 122
Kråkan26
Grytåfjord27
Mjølner28
Multi Navigator30
Ørnes32
Logan L34
Mount Denali35
Queen Anne36
Silver Ray37
Misje Flora38

Asbjørg Giske

asbjorg[a]maritimt.com

Relaterte artikler