Nyheter
Kontrakt mellom STX France og MSC Croisières
Publisert: 13.03.2012
Skipet var opprinnelig bestilt av marinemyndighetene i Libya, GNMTC. Gaddafi hadde planer om å starte cruiserederi. Men etter borgerkrigen i Libya og Gaddafis fall, ble de planene skrinlagt og kontrakten med STX France kansellert.
Levering av det nye cruiseskipet var planlagt til slutten av 2012. Sannsynlig levering blir nå trolig i 2013.
Skipet er allerede ankommet verftet i St. Nazarie i Frankrike, og siden det er søsterskipet til blant annet MSC Divina, MSC Fantasia og MSC Splendida, gikk spekulasjonene ut på at det måtte bli MSC Croisières som tok over kontrakten.
MSC Devina er snart klart for levering fra STX France og det er planlagt dåp 26. mai, og det er som vanlig Sophia Loren som blir gudmor.
Relaterte artikler
-
Kontrakt på nytt ekspedisjonscruisefartøy
03.07.2018 -
TUI bestiller nytt cruiseskip fra STX
27.09.2011 -
STX France skal bygge Europa 2
10.01.2011 -
Ny kontrakt til STX fra Møkster
16.02.2010 -
STX kontrakter på oppgraderinger
08.01.2009