Kontrakt til Fitjar Mek.

Publisert: 30.05.2016


FMV og Marinus Aquaservice har signert nybyggingskontrakt. FMV skal designe og bygge en HFMV W15 Sørfonn klasse arbeidsbåt. Designet utvikles i samarbeid med Heimli AS. Båten får byggenr. FMV231 og skal leveres i nov/des 2016.

Marinus Aquaservice, etablert i 2008, holder til i Urangsvåg på Bømlo. Rederiet er totalleverandør av fartøystjenester til havbruksnæringen, og har bla. omfattende erfaring med ROV oppdrag, nå også med boring. De e eier tre båter, inkludert FMV208 Restless Challenger levert av FMV i 2014. Fartøyene opererer over hele Vestlandet.

Dave Ole Eidet ser behov for et nytt fartøy som bla. skal ta de tyngste takene. Erfaringene med Restless Challenger  er gode, og derfor kontraheres nå et nytt Sørfonn-klasse fartøy.  FMV231 får økt motorpakke og krankapasitet, samt installert slepekrok. Restless Challenger skal etter planen få slepekrok ettermontert til høsten.  

FMV er svært begeistret for å få lov til å bidra til at MAS fortsetter sin gode utvikling. Samarbeidet under byggingen av FMV208 var godt og det kommer til å gjenta seg. Byggetiden er relativt kort, men alt arbeid skjer på FMV og det gir gevinster både mht. leveringstid og kvalitet.

Asbjørg Giske

asbjorg[a]maritimt.com

Relaterte artikler