Ny sjef for Havyard Ship Technology

Publisert: 02.03.2015


Lasse Stokkeland går fra 1. mars inn som leder av forretningsområdet Ship Technology i Havyard Group ASA. Kenneth Pettersen fortsetter i stillingen som operasjonsdirektør (COO) i Havyard Group ASA.

Kenneth Pettersen har i en periode, i tillegg til rollen som COO i Havyard Group ASA, vært leder for forretningsområdet Havyard Ship Technology AS. Dette var planlagt å være midlertidig inntil en ny leder for forretningsområdet var på plass. Lasse Stokkeland ble ansatt som Prosjektdirektør i Havyard Ship Technology høsten 2014 med intensjon om at han i tillegg skulle ta over som leder av forretningsområdet etter en tid.

– Lasse har i løpet av denne perioden bevist at han er riktig kandidat til denne viktige rollen i Havyard, og vi er veldig fornøyd med å få Lasse med på laget, kommenter Kenneth Pettersen.

Asbjørg Giske

asbjorg[a]maritimt.com

Relaterte artikler