Ny sjef hos Plany

Publisert: 20.01.2016


Gunnar Larsen tiltrer 1. februar som ny administrerende direktør i Plany AS

Gunnar Larsen er 50 år, bosatt i Fosnavåg, utdannet skipsingeniør og har i en årrekke hatt ledende stillinger i den maritime klyngen på Nordvestlandet, blant annet i Rolls Royce Marine og Jets.

Gunnar Larsen kommer til Plany fra stillingen som Senior Vice President Market & Business Development i det børsnoterte selskapet Havyard Group ASA, der han har jobbet siden 2006.

Gunnar Larsen sier han ser fram til å ta den solide og innovative bedriften lokalisert i Gursken på Sunnmøre videre. – Plany er en bedrift som har et godt omdømme blant sine kunder og som er kjent for å levere gode produkt og løsninger tilpasset kundenes behov.

Sigbjørn Notøy, gründer og en av hovedeierne i Plany ser fram til å få en ny administrerende direktør, som kan komme med nye impulser og ta bedriften videre. – Plany har blitt det jeg drømte om, da jeg i 1971 overtok bedriften som far min startet i 1964. Vi har hatt en flott utvikling sammen med kundene våre, der den maritime næringen tradisjonelt har vært størst. De siste årene har vi også fått et godt fotfeste innenfor oppdrett og Plany er en bedrift med stort potensial for videre vekst. Jeg har store forventninger til det Gunnar Larsen med sin kompetanse og erfaring kan bidra med i å ta oss videre, avslutter en optimistisk Sigbjørn Notøy.

Asbjørg Giske

asbjorg[a]maritimt.com

Relaterte artikler