Nyheter
Rem Commander sjøsettes ved Kleven Verft
Publisert: 11.03.2011
Byggenummer 344 Rem Commander, det første av to plattformservice-fartøy til Rem Offshore, blir sjøsatt fra beddingen på Kleven Verft i Ulsteinvik lørdag og verftet inviterer alle som har lyst til å se på til verftet kl. 15.00.
Kontraktene på disse fartøyene ble inngått mellom Kleven Maritime og Rem Offshore i april i fjor og den første, Rem Commander, er nå klar for sjøsetting. Rem Commander skal utrustes ved Kleven Verft og leveres til rederiet i slutten av juni i år.
Fartøyet representerer en ny generasjon miljøvennlige og driftssikre plattformservice-fartøy, der det er lagt stor vekt på miljø, drivstofføkonomi og lastekapasitet både under og over dekk. Med lett isklasse (ICE C) vil fartøyene være egnet for nordområdene og avansert utstyr for oljeoppsamling (OIL REC NOFO 2009) vil øke attraktiviteten i markedet. Dødvekten er på ca 5 000 tonn, lengde 85 meter, bredde 20 meter, dekksarealet er på over 1 000 m2. Klassenotasjon Clean Design sikrer lave utslipp ved katalysator på motorene, i tillegg er fartøyene utrustet med rensesystem for ballastvann, som er et nytt miljøkrav for denne type fartøy.
Relaterte artikler
-
Kleven-verft skal bygge boligcruiseskip
20.05.2020 -
Perfekt sjøsetting ved Kleven
14.03.2016 -
Luksusyacht sjøsettes ved Kleven
10.03.2016 -
Hundre år med skipsbygging
03.07.2015 -
Yacht sjøsatt frå Kleven Verft
30.08.2014 -
Viking Princess sjøsettes lørdag
20.04.2012