Royal Caribbean bestiller cruiseskip ved Meyer Werft

Publisert: 14.02.2011
meyer-140211.jpg
Meyer Werft


Royal Caribbean Cruises, Ltd. har signert en intensjonsavtale med Meyer Werft om bygging av et nytt cruiseskip. Nybyggingsprosjektet kalles «Project Sunshine» og er en ny generasjon cruiseskip for Royal Caribbean International. Prosjektet er resultatet av mer enn ett års arbeid med undersøkelser og utvikling.

Avtalen går ut på levering av ett skip høsten 2014 og med opsjon på levering av ytterligere ett skip våren 2015.

Nybygget blir på 158 000 brutttonn og vil ha kapasitet for å frakte 4100 cruisepassasjerer. Kostnadene per sengeplass beregnes til 170 000 euro. Da er alle kostnader medregnet fra design til ferdig skip.

– Royal Caribbean har arbeidet hardt for å opparbeide sitt renommé i det å være den som tilbyr de mest innovative skipene i cruiseindustrien, og dette neste generasjon skip vil ikke skuffe, sier Richard D. Fain, styreformann og konserndirektør for Royal Caribbean Cruises, Ltd.

– Meyer Werft er glade for å kunne samarbeide med Royal Caribbean, spesielt sett i lyset av deres omdømme av å bygge de mest innovative skipene, sier Bernard Meyer, sjef for Meyer Werft.

Asbjørg Giske

asbjorg[a]maritimt.com

Relaterte artikler