Tar Vard av børsen

Publisert: 02.05.2018
Fincantieri har lenge hatt planer om å ta Vard-konsernet av børsen. Nå er planene satt ut i livet, kommer det frem av en børsmelding fra Vard onsdag.

13. april ble det kalt inn til ekstraordinær generalforsamling i Vard, og kun ett punkt var på saklisten: å ta stilling til forslaget om å stryke Vard fra børsnotering.

Generalforsamlingen ble holdt 30. april i Singapore. Fincantieri fikk medhold fra nok av de andre aksjonærene, til at beslutningen om å ta Vard av børsen kunne tas. Det italienske storkonsernet eier i dag 83,77 prosent av aksjene i Vard.

Eierne av 96,54 prosent av aksjene som deltok på generalforsamlingen, støttet framlegget om å stryke Vard fra børsen.

Vedtaket om å stryke Vard fra børsnoteringen, blir regnet som et langt steg på veien mot å bli et heleid datterselskap i Fincantieri-gruppen.

Kurt Vadset

Relaterte artikler