TS Group med Vår Energi til 2030

Publisert: 14.11.2025
Image (8).jpg

TS Group har et langvarig samarbeid med Vår Energi som nå fortsetter. Foto: TS Group  

 

Første leveranser til Vår Energi fra TS Group var i 2011, ny avtale sikrer samarbeidet inn i neste tiår.

 Vår Energi er den en tredje største olje- og gassprodusenten på norsk sokkel og opererer feltene Goliat, Fenja, Gjøa, Duva, Balder og Ringhorne. Avtalen som er inngått med TS Group dekker alle feltene og omfatter kompetanse innenfor fagene prosess, mekanisk, kran og dekk og elektro og automasjon. Varighet på avtalen er til oktober 2030, med opsjon på ytterligere seks år.

 – I TS Group arbeider vi alltid for å kunne tilby de mest attraktive arbeidsplassene i innenfor olje, gass- og energisektoren. Selskapet feirer 20 år i 2025 og denne type langsiktige rammeavtaler har vært fundamentet for våre leveranser siden starten. Det er selvsagt en stor tillitserklæring at Vår Energi inngår avtaler med denne type forutsigbarhet sier Stine Setsaas, som er EVP Business Support.

 – Først og fremst er tildelingen en bekreftelse på at vi har levert kompetanse og gode HMS resultater over lang tid. Vi retter derfor en ekstra takk til alle våre medarbeidere som sørger for kvalitet i de operative leveransene ute på felt hver eneste dag, sier hun

 MULTIDISIPLINE INDUSTRIELLE TJENESTER
TS Group er et konsern som leverer multidisipline industrielle tjenester innen bemanning, kurs og opplæring, mekanisk vedlikehold og modifikasjoner.

 TS Group har ordrereserver som nærmer seg 4 milliard kroner, fordelt på langsiktige- og forutsigbare kontrakter rettet mot de viktigste aktørene innen både offshore- og landbasert industri.

TS Group er lokalisert i Bergen, Porsgrunn og Molde, har norsk eierskap og sysselsetter snarlig om lag 500 kompetente medarbeidere

John Inge Vikan

jiv[a]maritimt.com

Relaterte artikler