West Elara til Westcon

Publisert: 11.10.2011


En av verdens største jack-up rigger er nå kommet til Westcon Yard i Ølen. Riggen som heter "West Elara" er helt ny, og kom lastet på skipet ”Mighty Servant 1” onsdag i forrige uke. – Det er planlagt at riggen vil ligge her i 5-6 uker, forteller prosjektleder Rolf Eikemo ved verftet.

Nybygget har de siste to månedene vært på transportetappe fra Singapore til Ølen. Riggen kom frem som planlagt onsdag kveld, og søndag var den klargjort slik at arbeidene om bord kunne påbegynnes. Det er North Atlantic Drilling (tidligere Seadrill) som eier riggen.

– Dette er en kunde som kommer igjen og igjen, og som vi har et langt og godt samarbeid med, sier Eikemo.

Hovedoppgavene for Westcon Yard blir nå å ferdigstille de siste arbeidene om bord, slik at riggen er klar for oppdrag i Nordsjøen i slutten av november. "West Elara" skal da inn i en femårs kontrakt på sokkelen.

Kim

Relaterte artikler