WWL øker antall seilinger til Oseania

Publisert: 19.11.2008

Fra november øker Wallenius Wilhelmsen Logistics (WWL) seilingene fra Nord-Amerika til Oseania til fire pr. måned. Frem til nå har det vært tre avganger pr. måned, men med denne økningen så blir det ukentlige avganger.

Dette gjøres for å etterkomme økt etterspørsel av frakt av nytt og brukt utstyr fra produsenter av kjøretøy som er avhengige av hyppige og fleksible transportløsninger.

Fra Europa har WWL seilinger til Oseania seks ganger per måned og vil fortsette med det. Det skal også fortsettes med to til tre seilinger per måned fra Europa til Sør-Afrika.

Christen Schreuder, salgsleder i WWL, sier at i det nåværende økonomiske klimaet, er deres globale kunder avhengig av å kunne reagere raskt, fleksibelt og effektivt ettersom markedene endrer seg i verden.

WWL og dets eiere har hatt ruter til Oseania i over 110 år. I fjor åpnet selskapet et havneservicesenter i Port Kembla, Australia for å ta seg av import- og eksportprosedyrene av konstruksjonsutstyr, tungt maskineri og kjøretøy.

Asbjørg Giske

asbjorg[a]maritimt.com

Relaterte artikler