Nyheter
Utstyrskontrakt til Rolls-Royce
Publisert: 10.06.2014
Rolls-Royce har inngått kontrakt med det amerikanske rederiet Edison Chouest Offshore om levering av dekksmaskineri til fire store ankerhåndteringsfartøy. Fartøyene er designet av North American Shipbuilder Inc. og skal bygges i Brasil av Estaleiro Navship LTDA.
Kontraktsverdien for Rolls-Royce er på 500 millioner kroner.
De fire fartøyene er utviklet hovedsakelig for oppdrag i brasilianske farvann i en åtte års kontrakt med Petrobras, men de fire kraftpluggene er tilpasset operasjoner over hele verden.
Leveransen fra Rolls-Royce består av lavtrykksvinsjer, hekkruller, ankerhåndteringskraner og såkalte anchor launch and recovery systems (A-LARS). Alle mekaniske, hydrauliske og elektriske systemer inngår i leveransen.
– Vi er glade for at Edison Chouest har valgt Rolls-Royce utstyr til disse nye avanserte fartøyene, sier Runar Hjelle, Regional Sales Manager Deck Machinery Anchor Handling & Supply hos Rolls-Royce i Brattvåg på Sunnmøre.
– Teamet vårt her har stor kunnskap om offshoreoperasjoner, og denne kunnskapen har vært avgjørende i samarbeidet med rederiet og designselskapet. Vi gleder oss til det videre samarbeidet med dem, sier Hjelle.
Første leveranse skal finne sted i mars 2015, den siste i januar 2017.
Relaterte artikler
-
Rolls-Royce leverer til Edison
25.10.2016 -
Rolls-Royce leverer utstyr til ni fartøy
03.12.2015 -
Stor kontrakt i USA for Rolls-Royce
04.03.2015 -
Kjempekontrakt til Rolls-Royce
09.12.2014 -
Stor kontrakt til Rolls-Royce
11.09.2014 -
Ny designkontrakt til Rolls-Royce
06.06.2014 -
Storkontrakt på dekksutstyr for Rolls-Royce
24.10.2013