Ruth (03/2020)
Ruth (03/2020)
I desember 2019 ble Ruth overlevert fra Folla Maritime Service AS til Knutshaugfisk AS, Dolmøy. Arbeidsbåten er verftets byggenummer 77. Design er fra Marin Design AS.
Ruth er en godt utstyrt lokalitetsbåt, med blant annet vribart propellanlegg og to thrustere for hendig manøvrering. Fartøyet er innredet for en besetning på fire personer.
– Knutshaugfisk fikk en flott julegave da vi fikk overta Ruth. Vi fikk et meget godt inntrykk av sluttproduktet. En båt som vil skape en trygg og trivelig arbeidsplass. Båten blir lokalitetsbåt på vår nye lokalitet Hallarvika, sier daglig leder i Knutshaugfisk, Per Gunnar Knutshaug, i en pressemelding.
MASKINERI
Nogva Motorfabrikk har levert maskineriet om bord, deriblant propellanlegg, girsystem og Nanni hjelpemotor. Hovedmotoren er en Nogva Deere type 6068AFM75, som yter 265 hk ved 2400 o/min. To thrustere av type SH320 er levert fra Sleipner Motor.
DIVERSE
På dekk står det montert en Amco Veba-kran levert av Truck Tec. Capstaner er levert av Tenfjord. Den elektriske installasjonen er foretatt av Elektroservice, og Furuno-utstyr for navigasjon, fiskeleting og kommunikasjon er levert fra Navy Rørvik. Instrumenter og konsoller om bord er utviklet av Retronic og Folla Maritime Service (FMS).
HOVEDDATA | ||
Lengde o.a.: | 10,65 m | |
Bredde: | 5,00 m |
UTSTYRSLISTE | ||
Hovedmotor: | 6068AFM75 | Nogva Motorfabrikk |
Gir: | Nogva Motorfabrikk | |
Propellanlegg: | Nogva Motorfabrikk | |
Hjelpemotor: | Nogva Motorfabrikk | |
Thrustere: | 2xSH320 | Sleipner Motor |
Kran: Amco Veba | Truck Tec | |
Capstaner: | Tenfjord | |
Elektrisk installasjon: | Elektroservice | |
Navigasjon/komunikasjon: | Furuno Norge | Navy Rørvik |
Instrumenter/konsoller: | FMS/Retronic |