Høylandsjento (10/2024)
Høylandsjento (10/2024)
Nor-Dan Marine AS leverte 13. august sjarken Hylandsjento til Inger-Marie Høyland Kleppe fra Klokkarvik i Øygarden vest for Bergen. Båten er av typen Nor-Dan 35 og skal brukes til fiske med garn, teiner og not.
Rederen selv er aktiv innen fiskerimiljøet og sitter blant annet i styret for Øygarden og Sotra Fiskarlag, Sør-Norges Fiskarlag og Vest-Norges Fiskesalslag i tillegg til organisasjonen Hun Fisker som ble startet i 2021 og som blant annet jobber for å bedre kvinners posisjon og rettigheter innen fiskerinæringen.
Nybygget som Inger-Marie nå har fått levert har en lengde på 10,67 meter og en bredde på 3,63 meter. Båten har et lasterom på 10 kubikkmeter og midtskott og er godkjent for føring av fisk i bulk.
MASKINERI
Høylandsjento har en Volvo D7 hovedmotor på 266 hestekrefter som er levert av La-Sa Båt og Motor AS. Gir av typen ZF280 med cruisecommand er levert av KGK. Baug- og hekkthruster kommer fra Sleipner Motor AS.
DEKK
Hydraulikkanlegget er levert av Smådal Mekaniske AS mens dekksut-
rustningen er utført av Fiskeriteknikk AS. AJ Drift AS har levert aluminiumsarbeider.
DIVERSE
Montasje og teknisk utrustning av båten er utført av Nor-Dan Maritime Service. Innredningen og innredningsarbeidene er levert av Lindesnes Båt- & Treindustri og navigasjons- og fiskeletingsutstyr er levert av Simrad og Olex.
Lengde: | 10,67 m | |
Bredde: | 3,63 m | |
Lasterom: | 10 kbm | |
Hovedmotor: | Volvo D7 266 hk | La-Sa Båt og Motor |
Gir: | ZF 280 | KGK |
Thrustere: | Sleipner Motor | |
Hydraulikkanlegg: | Smådal Mekaniske | |
Dekksutrustning: | Fiskeriteknikk | |
Aluminiumsarbeider: | AJ Drift | |
Montasje: | Nor-Dan Maritime Service | |
Teknisk utrustning: | Nor-Dan Maritime Service | |
Innredning: | Lindesnes Båt- & Treindustri | |
Elektronikk: | Simrad | |
Kartsystem: | Olex |