Nyheter
Britisk verft satser i Norge
Publisert: 28.10.2014
Det tradisjonsrike Cammell Laird verftet i Birkenhead, Storbritannia satser nå på ombyggingsmarkedet i Norge med Octagone AS som ny agent. Octagone skal bistå i arbeidet med å sikre nye kontrakter på reparasjons- og ombyggingsarbeid for norske fartøy som opererer nær Storbritannia.
– Vi har alltid hatt gode forhold til norske eiere og har gjort en del viktig arbeid de seneste årene inkludert ombyggingen på kabelleggingsfartøyet Nexans Skagerrak. Vi ser et reelt marked for flere ombyggingsjobber, inkludert offshore rør- og kabelleggingsfartøyer, sier teknisk direktør Paul Ashcroft.
Octagone er basert i Tønsberg og var etablert i 2007 primært som et tilsynsfirma for nybygg. De tilbyr nå konsultasjonstjenester over hele verden til skipseiere, operatører og verft for nybygg, ombygg og reparasjonsarbeid.
– Octagone har utmerket rykte i Norge og mange kontakter innenfor shipping sektoren. De ansatte er eksperter på sitt felt med mange års erfaring, inkludert daglig leder Svein Ditmansen, sier Ashcroft.
– Vi er henrykt over å kunne samarbeide med et så berømt verft som Cammell Laird. Denne avtalen med å representere utenlandske verft i det norske markedet er en viktig del av vår ekspansjon, sier Svein Ditmansen.
Cammel Laird jobber nå med ferdigstillingen av flydekket til HMS Prince of Wales, det andre hangarskipet av den nye klassen under bygging for Storbritannia. Det kompliserte ingeniørarbeidet og presisjonskravene til å kunne sette sammen moduler på opp til 1.000 tonn mener verftet viser at de tilbyr tjenester med en standard og kvalitet i verdensklasse.
Relaterte artikler
-
Vard kan og vil bygge for Forsvaret
23.09.2024 -
Vard skal designe og bygge to hybride CSOVs
24.10.2023 -
North Star Shipping tilbake til Vard
09.05.2023 -
Umoe Mandal vinner fregatt-kontrakt
31.01.2023 -
Salthammer båtbyggeri skal bygge servicebåt
09.12.2020 -
Skal designe og bygge syv trålere
04.12.2017 -
Skal designe og bygge offshore baseflåter
27.11.2017 -
Byggekontrakt til Havyard
28.09.2016 -
Hundre år med skipsbygging
03.07.2015 -
Noryards bygger ny båt til Boa Offshore
10.03.2015 -
NorYards klar for oppdrag
12.09.2013